31. märts 2022

Järjehoidja 3/2022

Jätkame raamatusoovitustega. Küsime, millist raamatut tahaks järgmisena lugeda ja mis oli viimane tõeliselt mõjunud teos. Nüüd aitab meil järge pidada Aparaaditehase juht, Frotee plaadifirma asutaja ja raadiodj Erki Pruul.

 

Viimane lugemiselamus oli OSKAR LUTSU "SOO". Erki: "Kui "Soost" seoses filmindamisega rääkima hakati, siis jõudis kohale, et see lünk on mul Eesti kirjandusklassikast veel täitmata. Algul oli natuke raske kohaneda selle „vanaaegse” aeglase ja mahlaka kirjastiiliga, aga kes Lutsu varem lugenud, peaks kiirelt järje peale saama. Soovitaks kõigile, kelle lektüür sotsiaalmeedia ja töökirjadega piirduma kipub, väga mõnus tripp! Lisaks ülimalt kaashaarav süžee. Film on vahepeal küll valmis saanud, aga pole kindel, et niipea selle ette võtan – Lutsu kirjasõna maagiat see vaevalt ületada suudab."

 

Järgmine raamat Erki öökapil on TOVE JANSSONI "KUJURI TÜTAR".

Erki: "Raamatu tagakaanel on kirjas, et need on Tove Janssoni enda kirja pandud lapsepõlvemälestused. Aitab võib-olla Muumide fenomeni natuke paremini mõista, pole kunagi nende tegelaste suur fänn olnud ausalt öeldes... Lubatakse sissevaadet kahekümnendate Helsingi boheemide igapäevaellu, kirjeldusi väljasõitudest saartele ja muud hõrgutavat."

Aitäh, Erki, jagamast!