13. detsember 2021

Kingiideed suurtele

Et kingiotsijate tööd lihtsustada, valisime välja niisugused raamatud, mida ise jõuludeks saada tahaksime. Ehk kõnetavad need ka kedagi teist.
JOOSEP SOOVITAB: 
1. Jaan Kaplinski "Vaimu paik" - on kõige ilusam Eestis ilmunud teaduskirjanduslik raamat - ja seda nii seest kui väljast. Kaplinski on väljendanud suuri ideid imetlusväärselt empaatilises ja inimlikus keeles.
2. W. C. Williams "Kevad ja üldse. Valik luuletusi" - William Carlos Williams on üks ameerika olulisemaid luuletajaid, kelle tekstid andsid suuna kätte 1950te biitnikukultuurile ja kultuspoeedile Allen Ginsbergile. Seda arvesse võttes on üsna üllatav, et “Kevad ja üldse” on esimene luuleraamat, mis toob Williamsi tekstid eesti keeles kätte.
KRISTEL SOOVITAB:
3. Olga Tokarczuk "Rändajad" - jättes kõrvale kõik olulised auhinnad ja tunnustused, mis see raamat on saanud, peab lihtsalt möönma, et iga eesti keelde tõlgitud nobelist Tokarczuki raamat on sündmus. Ja kui see raamat räägib veel nii päevakajalisest teemast nagu selleks on rändamine, põgenemine, migratsioon, siis ei tule üht aasta tähtteost kaugelt otsida. 
4. Orlando Figes "Nataša tants" - keda huvitab ajalugu ja Venemaa ning see, millised hoovused ka tänapäeva Venemaad juhivad, siis on raske sellest raamatust mööda vaadata. David Vseviov soovitab ju ka seda! Lisaks kõigele targale on see raamat lihtsalt nii põnev ja väga loetavalt kirja pandud.