30. august 2022

Tarkusekuu raamatusoovitusi

See nädal tuleb teisiti. Et uut algust veel erilisemaks teha, soovitame raamatuid:

Colas Gutmani "KIRBU-KRANTS LÄHEB KOOLI" on üks kurbnaljakas ja südamlik lugemine, sobilik nii kooli kui eelkooli minejale. "Kirbu-Krants paneb ajama, kilekott seljas ja konservipurk peas," - nii algab prügikastikoera koolitee. Nagu Kirbu-Krantsil ikka, ei lähe kõik plaanipäraselt ja hakkama tuleb saada ka koolikiusamisega.

Bonnie Garmusi "KEEMIATUNNID" rõõmustab eriti naisteadlasi, aga meieni jõudnud tagasiside põhjal pole jätnud külmaks pea ühtegi lugejat.

See on vaimukas-vaimustav lugu teadlasest Elizabethist, kelle karjääri lükkab rööbastelt välja uskumus, et naise koht on kodus. Temast saab vastu enese tahtmist Ameerika armastatuima kokandussaate staar. Elizabethi ebatavaline kokkamisstiil („sega üks teelusikatäis äädikhapet näputäie naatriumkloriidiga”) tekitab revolutsiooni, sest Elizabeth ei õpeta naistele vaid toiduvalmistamist. Ta õhutab neid oma elu muutma.

Stanislas Dehaene "KUIDAS ME ÕPIME?" on vajalik raamat kõigile, kes tahavad parimal moel õpetada või ise kõige efektiivsemalt õppida. Raamat seletab ära õppimise loogika ja näitab, kuidas on eduka omandamisega seotud tähelepanu, aktiivne kaasatus, õppimisnauding ja õigel viisil antud tagasiside. Raamatut soovitab ka aju-uurija Jaan Aru.

Eesti muinasjutuklassika "TARK MEES TASKUS" võiks olla iga koolilapse (iga pere!) raamaturiiulil, sest on tõeline tüvitekst, mille on koostanud Eno Raud. "Põhja konn", "Puulane ja tohtlane", "Kullaketrajad", "Vägev vähk ja täitmatu naine".... - teate ju küll neid lugusid, kohati nii aktuaalseid, kui tähelepanelikult vaadata.

ILUSAT TARKUSEKUUD JA LUGEMISENI!