Rooma. Igavene Linn

Ferdinand Addis
39,00 €

Köitev portree suurlinnast Lääne tsivilisatsiooni südames.

On muutunud tavaks viidata Roomale kui palimpsestile: tekstile, mida kirjutatakse lõputult, kustutatakse ja kirjutatakse jälle ümber. Juba ligemale kolm tuhat aastat on Rooma valitsejad suurlinna isiklikel eesmärkidel ümber kirjutanud. Samas pole ükski mälestussammas eales küllalt võimas, et pühkida ära varasemate jälgi. Mismoodi siis Igavest Linna lugeda? Kas tegu on inimlike mõnude, armastuse ja maitsvate pitsade linnaga? Romantilise linnaga kinolinalt? Jumala linnaga? Patu linnaga? Võimu linnaga? Kärbumise-kängumise räämas linnaga? Palgeid ja tahke leidub tal tuhandeid.

Selleks et kujutada Rooma müütilist mõõdet, keskendub Ferdinand Addis linna pika ja kirjeldamatult rikka ajaloo värvikatele seikadele. Teose iga kaunilt komponeeritud peatükk moodustab ilmeka tervikliku etüüdi.

Rooma. Igavene Linn“ on eepiline, kaleidoskoopiline ajalooraamat linnast, milles kajavad vääramatult vabariiklus ja diktaatorlus, kristlik ortodoksia koos oma võistlejatega, kõrge kunsti ja inimliku madaluse kõik vormid.

Pealkiri:
Rooma. Igavene Linn
Autor
Ferdinand Addis
Kirjastus
Eesti Raamat
Aasta
2022
Žanr
Teadmiskirjandus
EAN
977140605114728
Mõõtmed:
235x150x41mm

Samalt autorilt