Permakultuur ja loodusaed

Markus Gastl
26,00 €

Terviklik ökosüsteem oma aias. Järjest rohkem on inimesi, kes toetavad permakultuuri ja looduslähedase aiapidamise põhimõtteid.
Saksa visionäär ja looduskaitsja Markus Gastl seob need mõtted ja täiendab jätkusuutlikku aiandust omalt poolt kolme tsooni mudeliga. Tema ideedele tugineb Saksamaal võrgustik „Aed – elu oaas“, kuhu kuulus raamatu kirjutamise ajal juba üle 700 aiapidaja.
Oma Putukate aias ja Õnnelikus aias järgib Markus Gastl kõiki neid põhimõtteid. Aiad on ta jaganud kolmeks väga hästi koos toimivaks osaks: puhvertsooniks, kuuma punkti alaks ja saagitsooniks. Tema valdustes pole midagi ülearust, sest kõike saab uuesti kasutada, suletud aineringlus vähendab töökoormust ja aitab kokku hoida. Ja mis kõige tähtsam: elurikkas aias on mõnus olla nii aednikul kui lindudel, väikeloomadel, putukatel ja mikroorganismidel.
Maheaednikele mõeldud käsiraamat õpetab, kuidas seda saavutada lilleniidu jaoks mulla lahjendamise, superpeenarde, loodusmoodulite, multširullide, kompostkäimla jpm abil. Markus Gastl tutvustab ka 12 kolme tsooni põhimõttel kujundatud aeda ja nende omanikke. Ta näitab, kuidas igaüks saab maailma natuke paremaks muuta.
Saksamaal on raamatust tehtud mitu kordustrükki ning selle on heaks kiitnud ühendus Saksamaa sumiseb! (www.deutschland-summt.de) ning Looduslähedase aia- ja maastikukujunduse ühing (www.naturgarten. org).

Pealkiri:
Permakultuur ja loodusaed
Autor
Markus Gastl
Kirjastus
Hea Lugu
Aasta
2023
Žanr
Elukunst
EAN
977140605114638
Mõõtmed:
224x170x8mm

Samalt autorilt