Metsikud jumalad

Paul Kingsworth
27,00 €

Ostnud Iirimaal väikese maja, hakkab Paul Kingsnorth seal koos oma naise ja kahe lapsega talu pidama ning loodab, et see on päralejõudmine. Aktiivse keskkonnakaitsja ja kirjanikuna on ta olnud pikki aastaid juurteta ja arvab, et oma maalapp võib saada ühe sügava lootuse täitumiseks, pesapaigaks, koduks. Vastu ootusi seisab ta aga äkitselt silmitsi olukorraga, kus tema kirjanikuelus lihvitud tööriistad osutuvad kõlbmatuks ning senised arusaamad keelest ja kirjutamisest kipuvad üldse murenema. Tundub, et ta satub sõjajalale koguni kultuuri enesega.

Varasem kokkupuude põlisrahvastega, D. H. Lawrence'i ja Annie Dillardi teosed ja igapäevane maaeluga maadlemine panevad teda „Metsikutes jumalates“ küsima, mida tähendab kuuluda, missuguseid ohvreid tuleb tuua, et ühes elus tõeliselt kohal olla, ja kas sõnad saavadki üldse esitada tõde maailma kohta – või on nad hoopis osalised selles suures vales, mis hakkab elu suretama.

Autorist:
Paul Kingsnorth (snd 1972) on inglise kirjanik ja mõtleja. Ta on õppinud Oxfordi ülikoolis uusima aja ajalugu, toimetanud ajakirja The Ecologist ja olnud Dark Mountaini projekti asutajaid.

Pealkiri:
Metsikud jumalad
Autor
Paul Kingsworth
Kirjastus
Postimees
Aasta
2023
Žanr
Teadmiskirjandus
EAN
977140605114817
Mõõtmed:
220x150x15mm

Samalt autorilt